به ام بی فیلم خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.

 

ساماندهی

خانه » کاربردهای پماد فلوئوسینولون و عوارض جانبی

کاربردهای پماد فلوئوسینولون و عوارض جانبی

مصرف پماد فلوئوسینولون برای حساسیتهای پوستی, نیش حشرات, التهاب پوست و اگزما است. به طور کلی این پماد موضعی برای ضایعات پوستی و خارش کاربرد دارد. قبل از مصرف این پماد باید نکاتی را در نظر گرفت. اول اینکه تحت هیچ شرایطی حتی با وجود اطلاع کامل از اطلاعات دارویی فلوئوسینولون، بدون تجویز پزشک از این پماد استفاده نکنید, و اگر سابقه حساسیت به غذاها, رنگها یا داروی دیگری دارید حتما پزشکتان را مطلع سازید.

پماد فلوسینولون

پماد فلوسینولون

نحوه مصرف پماد فلوئوسینولون

همانطور که گفته شد مصرف این دارو و مقدار آن با تجویز پزشک صورت می گیرد, بنابراین فقط برای مورد تجویز شده از آن استفاده کنید و برای موارد دیگر دارو را به کار نبرید. عموما در افراد بزرگسال ۳ مرتبه در طی روز از پماد بر روی پوست استفاده می شود. و برای کودکان تا حد امکان از این پماد استفاده نکنید ولی با صلاح دید پزشک فقط یکبار در طی روز پماد بر روی پوست کودک زده شود. گفتنی است به هیچ وجه بیشتر از مقدار گفته شده از پماد فلوئوسینولون استفاده نکنید مخصوصا در کودکان بیش از یکبار در طی روز مجاز نیست. همچنین مناطقی از پوست کودک که با ادرار تماس دارد بهتر است پماد زده نشود. در صورت ضرورت استفاده از پماد در قسمت گفته شده از قرار دادن پوشش پلاستیکی یا پانسمان بر روی محل مورد نظر خودداری شود.

دقت کنید که این پماد با چشم تماس نداشته باشد و در صورت تماس سریعا چشمانتان را با آب فراوان بشویید. همچنین بر روی محلی که پماد زده اید به هیچ وجه از پانسمان یا هر پوشش دیگری استفاده نکنید. نهایت دوره مصرف این دارو دو هفته است, اگر طی زمان تعیین شده بهبودی ایجاد نشد, مصرف دارو را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید

اگر یکی از زمانهای مصرف پماد را فراموش کردید و هنوز تا مصرف بعدی چند ساعت باقی مانده بود, می توانید پماد را استفاده کنید. در صورتی که مدت کمتری تا زمان مصرف بعدی مانده بود صبر کنید و در همان ساعت مشخص شده از قبل از پماد استفاده کنید.

موارد منع مصرف

اگر قسمتی از بدن دچار زخم, التهاب شدید یا عفونت باشد, از استفاده این پماد در آن قسمت خودداری شود. همچنین بر روی جوش صورت نباید زده شود.

زنان باردار یا شیر ده با نظر پزشک منعی برای استفاده از این دارو ندارند ولی از تماس پماد فلوئوسینولون به ناحیه اطراف سینه جدا خود داری کنند.

افرادی که دیابت, بیماری سل و آب مروارید دارند مجاز به استفاده از این دارو نیستند.

پماد فلوسینولون

عوارض جانبی

عوارض کمی از مصرف پماد فلوئوسینولون گزارش شده است ولی با این حال هر دارویی در کنار بهبودی در وضع بیمار ممکن است عوارضی داشته باشد یا مواردی ناخوشایندی را به بیمار تحمیل کند. در صورت مشاهده هر یک از مواردی که در ادامه گفته می شود, حتما مصرف دارو را قطع کرده و پزشک را در جریان بگذارید. سوختگی همراه با قرمزی پوست و خارش شدید, بروز عفونتهای پوستی, آکنه, نازک شدن پوست که با پوسته ریزی همراه باشد, بی حسی انگشتان دست یا پا, کمر درد, نامنظم شدن ضربان قلب, حالت تهوع و استفراغ, تغییر رنگ پوست, بالا رفتن گلوکز خون و ادرار, کم شدن اشتها, گرفتگی عضلانی همراه با درد خصوصا در نواحی زانوان پا و نا منظم شدن دوره ماهانه در خانوم ها.

شرایط نگهداری دارو

فلوئوسینولون را دور از تابش مستقیم آفتاب و در دمای ۳۰ – ۱۵ درجه سانتی گراد نگهداری کنید. از یخ زدن این پماد جلوگیری شود. دور از دسترس کودکان نگهداری شود. به تاریخ مصرف دارو توجه کنید تا از تاریخ انقضا آن نگذشته باشد. و اگر از باز شدن پماد سه ماه می گذرد آن را دور بیندازید.

نکته ایی که در پایان باید ذکر شود این است که اگر بعد از دو هفته از مصرف پماد فلوئوسینولون هیچ بهبودی در پوست ظاهر نشد حتما مصرف این پماد را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.

 

منبع : کاربردهای پماد فلوئوسینولون و عوارض جانبی

منبع : کاربردهای پماد فلوئوسینولون و عوارض جانبی

باکس دانلود
باکس تبلیغات
دسته‌بندی نشده

راهنما

در صورت خرابی لینک های دانلود خواهشمندیم در اسرع وقت از بخش نظرات ما را مطلع سازید

ورود به بخش دانلود زیرنویس فارسی

آموزش دانلود زیرنویس فارسی

آموزش سوئیچ دو زبان فارسی و انگلیسی در فیلم های دوبله

معادله را حل کنید *

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "ام بی فیلم " محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود. | طراحی شده توسط پارس تمز