به ام بی فیلم خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.

 

ساماندهی

خانه » دانلود فیلم و سریال » راههای پیشگیری از تب برفکی

راههای پیشگیری از تب برفکی

راههای پیشگیری از تب برفکی

برای پیشگیری از بیماری تب برفکی باید:

۱- از خرید وفروش، ورود دام مستعد جدید، ورود دلال‌ها و دست‌اندرکاران مرتبط با دام به واحد گاوداری یا دامداری جداٌ پرهیز نمایید.

۲- درحوضچه ضدعفونی از ماده ضدعفونی کننده تازه و تمیز (فرمالین ۵ درصد ویا آب آهک تازه) استفاده گردد. برای ضدعفونی واسپری روی خودرو وکامیون وسایر مناطق از VIRCON S- ویا FAM30 استفاده شود. اضافه می‌نماید آب آهکی که چند روزبماند تبدیل به کربنات کلسیم شده و خاصیت قلیایی وضد عفونی کنندگی آن کاهش خواهد یافت. ضمناٌ سود ۲ درصد نیز از مواد ضدعفونی کننده بسیار موثر و ارزان قیمت می‌باشد ولی خاصیت خورندگی فلزات را دارد که در این خصوص باید احتیاط کرد.

۳- دقت نمایید در زمانیکه بیماری همه‌گیر شود ویروس به صورت مکانیکی توسط افراد، لباس، لوازم، خودرو، کود، خوراک، آب وحتی هوا می‌تواند وارد دامداری شود که لذا با توجه به موارد ذکرشده رعایت موارد امنیت زیستی از مهمترین اولویت‌ها در دامداری می‌باشد.

۴- واکسیناسیون دامها در مدت تعیین شده از طرف دامپزشکی بویژه انجام مایه کوبی راپل (یادآور) سه هفته بعد ازتزریق اولیه در دامها یی که اولین بار واکسن را دریافت می‌کنند باعث افزایش تیتر وبهبود وضعیت ایمنی در دام خواهد شد.

۵- در زمانیکه گله‌ای مبتلا به تب برفکی شد باید اقدامات ذیل انجام گیرد:

الف: دامهای مبتلا از دامهای سالم جداشده حتی کارگر جداگانه‌ای داشته باشد که به مناطق سالم رفت وآمد بکنند.

ب: درمان دامها با ترکیبات اسیدی یا بازی، استفاده از داروهای ترمیم کننده بافت مثل ترانکرون، در صورت لزوم درمان آنتی بیوتیکی وانجام ضدعفونی مرحله به مرحله چکمه‌ها و… پس از خروج از محل آلوده باید انجام گیرد.

ج: بدیهی است درمان دام با اسید و یا باز مقدار ویروس را در سطح دامداری کاهش می‌دهد لذا علاوه بر درمان ، باید به اسپری نمودن هوا با ترکیبات موثر مثل FAM30 ویا ویرکون اس توجه شود.(فرمالین بسیار موثر است ولی امکان ایجاد مشکلات تنفسی وجود دارد)

د: ضدعفونی مرحله به مرحله لوازم مکانیکی، در زمان خروج از سطح آلوده تر به بهار بندهایی که هنوز مبتلا نشده اند انجام گیرد.

ه: در مورد خودروها ولوازمی‌که ضرورتاٌ وارد گاوداری می‌شوند باید در چند مرحله (قبل وبعد از خروج از گاوداری ) اسپری ضدعفونی روی سطح خودرو وحوضچه ضدعفونی چرخها انجام شود.

و: تاکید می‌نماید واکسیناسیون به تنهایی قادر به کنترل بیماری نیست وباید علاوه بر واکسیناسیون، رعایت شرایط امنیت زیستی وبیوسکوریتی در رئوس برنامه‌های کنترل بیماری قرار گیرد.

منبع:راههای پیشگیری از تب برفکی

راههای پیشگیری از تب برفکی

باکس دانلود
باکس تبلیغات

راهنما

در صورت خرابی لینک های دانلود خواهشمندیم در اسرع وقت از بخش نظرات ما را مطلع سازید

ورود به بخش دانلود زیرنویس فارسی

آموزش دانلود زیرنویس فارسی

آموزش سوئیچ دو زبان فارسی و انگلیسی در فیلم های دوبله

معادله را حل کنید *

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "ام بی فیلم " محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود. | طراحی شده توسط پارس تمز